سامسونگ پتنت دوربین تشخیص چهره سه بعدی را دریافت کرد – دیجیاتو – تبادل لینک اتوماتیک

اداره ثبت پتنت آمریکا به تازگی اسنادی را منتشر کرده که نشان می دهد این سازمان پتنت استفاده از «دوربین تشخیص چهره سه بعدی برای موبایل» را به سامسونگ اعطا کرده است
همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، سیستم تشخیص چهره سه بعدی سامسونگ دو قطعه جدید را به پنل جلوی تلفن هوشمند اضافه می کند که یکی منبع نور فروسرخ و دیگری دوربین بیومتریک است. نحوه عملکرد نیز ساده بوده و منبع نور فروسرخ (NIR) پرتوها را به صورت کاربر تابانده و سنسور بیومتریک آن را دریافت خواهد کرد؛ مکانیزمی که پیش تر در گوشی های اوپو Find X و شیائومی Mi 8 دیده بودیم.

هرچند کمپانی اپل سال گذشته فناوری مورد بحث را از طریق سیستم Face ID در موبایل آیفون 10 عرضه کرد، اما اطلاعات موجود نشان می دهند که سامسونگ در سال 2014 تقاضای خود را برای پتنت دوربین تشخیص چهره سه بعدی به ثبت رسانده و چند وقتی است که روی این تکنولوژی کار می کند.

سیستم تشخیص چهره سه بعدی سامسونگ دو قطعه جدید را به پنل جلوی موبایل اضافه می کند

دوربین تشخیص چهره سه بعدی برای موبایل

یکی از عوامل مؤثر در به تأخیر افتادن عرضه فناوری مذکور توسط سامسونگ، توانایی های مختلف تکنولوژی این شرکت کره ای بودده که شامل مواردی مانند تشخیص حرکت، دنبال کننده چشم، دید در شب (توانایی کار در محیط های کم نور)، حسگر زمان برخورد اشعه به صورت و موارد دیگر می شود.

اداره ثبت پتنت آمریکا به تازگی اسنادی را منتشر کرده که نشان می دهد این سازمان پتنت استفاده از «دوربین تشخیص چهره سه بعدی برای موبایل» را به سامسونگ اعطا کرده است.

گفتنی است از لحاظ تئوری سامسونگ می تواند سیستم تشخیص چهره سه بعدی خود را در گلکسی نوت 9 به کار گیرد، اما تا کنون در اطلاعات منتشر شده موثق از این فبلت اشاره ای به سیستم مذکور نشده است. در نتیجه احتمالاً باید در پرچمداران سال 2019 سامسونگ (خانواده گلکسی اس 10) منتظر تکنولوژی مورد بحث باشیم.

در این بین دوربین جلوی دستگاه نیز برای تشخیص حرکات چشم کاربر مورد استفاده قرار می گیرد و مواردی مانند باز و بسته بودن چشم ها یا استفاده از عینک توسط کاربر را تشخیص می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *